اتاق خواب مستر چیست؟

آپارتمان های مدرن اصطلاحات مدرن و جدیدی نیز با خود به دنبال دارند. از جمله این اصطلاحات جدید واژه اتاق خواب مستر است. بدیهی است که اولاً این واژه در مورد آپارتمان هایی کاربرد دارد که بیش از یک اتاق خواب دارند و ثانیاً بیشتر در مورد آپارتمان های با مساحت بالا موضوعیت دارد.

 اتاق خواب مستر که امروزه به یکی از مهم‌ ترین امتیازات خانه‌ های لوکس مبدل گشته است، به بزرگترین اتاق خواب یک خانه گفته می شود که معمولاً متعلق به والدین خانواده است و شامل بسیاری از امکانات رفاهی مورد نیاز مانند تخت خواب، کمد، مبل و سرویس بهداشتی مستقل می شود.

مقاله های زیر را مطالعه کنید :

تفاوت بین عرصه و اعیان در آپارتمان چیست؟

شناسنامه فنی ساختمان چیست؟

خیار تدلیس چیست؟


از آن جایی که اتاق خواب مستر بخشی از آپارتمان است که لحظه های شاد و آرامی را برای ساکنین خود فراهم می کند، به نحوی طراحی می‌شود که بتواند هم از نظر زیبایی و دکوراسیون و هم از نظر آسایش و رفاه انتظارات ساکنین خود را برآورفراهم آورد. 

از همین رو این اتاق خواب یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین قسمت‌های یک آپارتمان یا ویلا محسوب می گردد.
علاوه بر متراز بالاتر این نوع اتاق خواب، طراحی این اتاق را به گونه ای انجام می دهند که اولاً چشم انداز زیبایی داشته باشد و ثانیاً دسترسی راحت به تراس یا بهار خواب نیز داشته باشد.


به بیان دقیق تر کاربرد این اتاق خواب مانند اتاق خواب های قدیمی تر فقط محدود به خواب و استراحت نمی شود بلکه مکانی است برای گذراندن وقت های آزاد و نشیمن به صورت کاملاً اختصاصی و فعالیت هایی مانند کتاب خواندن، تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی و صرف قهوه، نیز در آن انجام می شود و در واقع اتاق خواب مستر یک اتاق بزرگ برای یک زندگی اختصاصی و مجزا است.

 

ویژگی های منحصر به فرد یک اتاق خواب مستر


بر اساس مطالب ذکر شده در بالاتر، داشتن چشم اندازی زیبا و ویژه از محیط بیرون منزل و دسترسی به فضای بالکن یا تراس از بهترین ویژگیهای یک اتاق خواب مستر است به همین منظور این اتاق دارای پنجره‌ های بزرگ تری است تا چشم انداز وسیع تری را داشته باشید و به همین دلیل نورگیرتر و روشن تر از اتاق خواب های دیگر است.  

شماره دفتر کلبینو : 

021-48243

   
دارا بودن متراژ بالا از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این اتاق است. از آن جایی که قرار است بسیاری از امکانات رفاهی  و تفریحی مورد نیاز را در خود جای دهد و فضای رفاهی را  برای ساکنین خود ایجاد کند، به صورت بزرگ تر و با مساحت بیشتری طراحی و ساخته می‌شود.


این اتاق ها مجهز به تجهیزات رفاهی و لوکس مانند سرویس بهداشتی و حمام، تلویزیون، مبلمان راحتی ، سرویس خواب کامل، لوازم تزیینی و غیره هستند. 

حتی برخی از اتاق خواب ‌های مستر لوکس و مدرن، دارای وان‌ و جکوزی، سیستم‌های صوتی حرفه‌ای ویژه موسیقی، کتابخانه و صندلی های گهواره ای نیز هستند.


همچنین این اتاق محلی برای نگهداری لباس‌ها و لوازم شخصی ساکنین نیز خواهد بود. به‌ خصوص که اغلب بانوان عاشق فضایی بزرگ و مجهز برای چیدن لباس‌ها و کفش‌های خود هستند. به همین خاطر اغلب این اتاق ها دارای کمدهای لباس مجهز و چندین طبقه و میزهای آرایش مدرن نیز هستند.

ویژگی دیگری که این اتاق خواب دارد قدی بودن پنجره ها و داشتن فضایی برای چیدمان گلدان های گل و گیاه در پشت پنجره و در بالکن یا تراس مشرف به آن است.

صد البته دارا بودن طراحی دکوراسیون بسیار زیبا و مرفه این اتاق از دیگر ویژگی های منحصر به فرد آن است که در تیتر بعدی به صورت مفصل به آن خواهیم پرداخت.


طراحی دکوراسیون اتاق خواب مستر


با تعاریفی که در بالاتر از ویژگی ها و خصوصیات اتاق خواب مستر شد ، طراحی خاص و دکوراسیون ویژه برای این اتاق از الزامات می باشد.


در قدم اول بهتر است جهت انتخاب رنگ پرده ها و وسایل و تجهیزات داخلی آن مانند مبلمان، کمدها و سرویس خواب  و روتختی ترجیحاً از رنگ های آرام بخش و ملایم استفاده نمایید و اگر تمایل به استفاده از رنگ های خنثی مانند سفید، کرم یا طوسی را دارید بهتر است  رنگ های گرم و سرد را ترکیب نمایید تا تعادل فضا در دکوراسیون داخلی آن حفظ شود.


در قدم بعدی جهت بهره برداری بیشتر از پنجره های بزرگ و چشم انداز زیبای آن بهتر است که از پرده های نازک تر  و با رنگ های روشن برای پوشاندن پنجره های این اتاق استفاده کنید. 

در صورتی که متراژ پنجره ها زیاد است حتی می توانید از دو یا سه رنگ مختلف پرده در این اتاق بهره ببرید. 


اگر اهل مطالعه و کتاب خواندن هستید باید یک قفسه کتاب یا کتابخانه چوبی و یک صندلی راحتی جهت مطالعه در کنار آن قرار دهید.


اگر می خواهید یک استراحت و ریلکسیشن نشسته در این اتاق داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم یک صندلی گهواره ای یا یک مبلمان نشیمن در آن قرار بدهید.


جهت جلوگیری از هرج و مرج و سامان دادن به لباس ها و وسایل شخصی بهتر است از کمدهای دیواری یا انواع قفسه ها و کشوهایی که به این منظور ساخته شده اند بهره ببرید.


اگر اهل موسیقی هستید یک سیستم فوق حرفه ای صوتی با باندهایی در گوشه و کنار این اتاق می تواند گزینه مناسبی جهت گوش دادن موسیقی و لذت بردن از آن باشد.


همچنین می توانید تابلو ها و آثار هنری زیبا را در قسمت های مختلف دیوار آن نصب نمایید.


انعکاس نور در آینه می تواند فضا را دل بازتر و بزرگتر جلوه دهد، بنا براین بهتر است از آینه های قدی استفاده کرده و یا حتی درب کمدها را از جنس آینه سفارش دهید.


همچنین اگر دوست دارید که در این اتاق لحظاتی دلپذیر را جهت صرف چای و قهوه در کنار همسرتان داشته باشید می توانید از میز و صندلی های کوچک ویژه پذیرایی در آن استفاده کنید.


در پایان پیشنهاد می کنیم که جهت دسترسی ساده تر و فوری به کمدها و قفسه ها و کشوها از شلوغ کردن و ازدحام دکوراسیون داخلی در این فضا نیز بپرهیزید تا بتوانید با آسایش و آرامش بیشتری در این اتاق زندگی کنید.

تمامی حقوق برای کلبینو محفوظ است .