خرید اقساطی خانه در تهران

 

امروزه با توجه به افزایش روزانه قیمت خانه و آپارتمان در تهران،‌ خرید آپارتمان و ملک به یک دغدغه برای افراد تبدیل شده است.

از آن جا که بسیاری از افراد بودجه و سرمایه کافی جهت خرید نقدی یک ملک را ندارند، به دنبال راهی برای خرید آسان تر و به صورت اقساطی آن هستند.

خرید اقساطی آپارتمان به خریدار این امکان را می دهد که زودتر از جمع شدن سرمایه کافی که ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد، ‌صاحب خانه شده و از دغدغه خود بابت گران تر شدن قیمت آپارتمان خلاص شود.

چنانچه قصد خرید خانه بصورت اقساطی دارید و می خواهید از شرایط خرید قسطی آپارتمان در تهران مطلع شوید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

شماره دفتر کلبینو : 

021-48243

 

همانطور که می دانید یکی از بهترین و مطمئن ترین روش های سرمایه گذاری،‌ خرید ملک و آپارتمان است. قیمت آپارتمان دائما در حال افزایش است و خرید آن باعث می شود ارزش سرمایه شما روز به روز بیشتر شود. تهران پایتخت کشور و قطب اقتصادی آن است.

رشد اقتصادی این شهر بسیاری از افراد را به خرید آپارتمان در آن ترغیب می کند و افراد زیادی در صدد آن هستند که با سرمایه ای که در دست دارند،‌ ملک و آپارتمانی در این شهر بخرند. با افزایش قیمت خانه در این شهر، سرمایه صاحب خانه ها نیز بیشتر می شود.

ممکن است شما از سرمایه کافی برای خرید قسطی آپارتمان در تهران برخوردار نباشید و تمایل داشته باشید آپارتمان مورد نظر خود را به طور قسطی و با پرداخت های فاصله دار از هم خریداری کنید. روش های مختلفی برای خرید قسطی آپارتمان در تهران وجود دارد که به شرح آن ها می پردازیم.


 

خرید امتیاز چیتگر منطقه 22

منطقه 22 چیتگر تهران

قیمت آپارتمان در چیتگر

اجاره آپارتمان در دریاچه چیتگر
 

 

انواع روش های خرید قسطی آپارتمان

قبل از هر توضیحی، باید بگوییم که نمی توان هر آپارتمان موردنظری را به طور قسطی خریداری کرد. برای خرید قسطی آپارتمان در تهران باید میان صاحب خانه و خریدار توافقی صورت گیرد و هر دو طرف، به خصوص صاحب خانه از این نوع خرید رضایت کامل داشته باشند.

ممکن است صاحب خانه ای قصد فروش آپارتمان خود را به طور قسطس نداشته باشد و در اینصورت شما باید به دنبال آپارتمانی با شرایط مورد نظر خود باشید که فروشنده با پرداخت بهای آن به طور قسطی مشکلی نداشته باشد. برخی از روش های خرید اقساطی آپارتمان در تهران عبارتند از:

خرید قسطی آپارتمان از شخص صاحب خانه؛ 

گاهی آپارتمانی که قصد خرید آن را دارید،‌ شخصی است و متعلق به فرد خاصی است. در این هنگام می توانید با صاحب خانه توافق کنید که بهای خانه را طی چندین ماه و به مرور پرداخت کنید. باید بدانید که در قرارداد خرید آپارتمان به طور قسطی باید مواردی ذکر شود که در ادامه خواهیم گفت.

پیش خرید آپارتمان به صورت قسطی؛

گاهی نیز ساختمانی به طور شخصی یا تعاونی در حال ساخت است و مالکان آن قصد پیش فروش آپارتمان های آن را دارند. در اینصورت شما می توانید با پرداخت مبلغی از بهای کلی آپارتمان و پرداخت مابقی به صورت قسطی صاحب یک واحد آپارتمان شوید.

اصول خرید قسطی آپارتمان

خرید آپارتمان قسطی در تهران قوانین و مقرراتی دارد که در صورت رعایت آن ها خیالتان از بابت یک معامله بدون دردسر و مشکل راحت خواهد شد. ابتدا برای پیش گیری از خرید ساختمانی که به افراد متعددی فروخته شده است باید حواستان باشد که قولنامه باید دارای نشان اتحادیه یا هولوگرام باشد.

البته دریافت سند رسمی نیازمند ثبت خرید قسطی آپارتمان در تهران در دفاتر رسمی قرارداد است و تا زمان ثبت شدن، قرارداد جنبه رسمی پیدا نمی کند. در زیر به برخی از اصول نوشتن قرارداد صحیح اشاره می کنیم:

مشخصات طرفین معامله به طور دقیق و کامل نوشته شود،‌ مشخصات آپارتمان با اطلاعات و موارد ذکر شده در سند تطابق داده شود و تمام امکانات آپارتمان مانند گاز، برق، انباری، پارکینگ و... به طور دقیق در قرارداد نوشته شود. 

باید از نبود مستاجر در آپارتمان مطمئن شوید و چنانچه آپارتمان در دست مستاجر است باید از زمان تخلیه آپارتمان مطلع باشید و ضمانتی بابت تخلیه آپارتمان توسط مستاجر تحویل بگیرید. از اینکه آپارتمان مشکل قانونی نداشته باشد نیز مطمئن شوید.

شماره دفتر کلبینو : 

021-48243

بهتر است قرارداد خرید آپارتمان در حضور مالک و خریدار اصلی آن بدون هیچ واسطه ای بسته شود. چنانچه در هنگام بستن قرارداد مالک حضور نداشته باشد و نماینده خود را برای عقد فرارداد فرستاده باشد، شما بایستی از حدود اختیاراتی که مالک به نماینده خود داده است اطلاع یابید.

از اینکه حق فروش ملک را دارد یا نه و دیگر موارد اطمینان حاصل کنید. چنانچه قصد خرید آپارتمان یک کودک از ولی آن را دارید،‌ از اینکه شخص امضاکننده قرارداد ولی قانونی کودک است مطمئن شوید. 

 

گاهی خرید آپارتمان قسطی در تهران مالکان متعددی دارد؛ در اینصورت باید امضای تمامی آن ها در قرارداد خرید اقساطی آن درج شود.

چنانچه یکی از مالکین از طرف سایر مالکان حق امضا داشته باشد، از این مورد اطمینان حاصل کنید و معامله را انجام دهید.

به این نکته توجه کنید که فروشنده ملک به طور قانونی اجازه عقد قرارداد را دارد و اگر رفتار غیرعادی و بیماری و ناتوانی خاصی دارد، یکی از وراث او به عنوان شاهد معامله حضور داشته باشد.

هنگام خرید قسطی آپارتمان از وراث، علاوه بر احراز هویت وارث، وجود گواهی انحصار وراثت نیز لازم است. خریدار بایستی کپی برابر اصل آن را از فروشنده تحویل بگیرد و به این نکته توجه داشته باشد که وارث مالیات تعیین شده ارث را پرداخت کرده است یا خیر.

سخن آخر
 

استان تهران از جمله مناطقی است که تقاضا برای خرید قسطی آپارتمان در تهران در آن همواره زیاد است و با توجه به قیمت بالای آپارتمان، بیشتر افراد به فکر خرید خانه به طور قسطی در این شهر هستند.

در این مقاله به بررسی نحوه خرید قسطی آپارتمان در تهران و اصول خرید اقساطی امن و مطمئن پرداختیم. چنانچه قصد خرید ملک بصورت قسطی را دارید، توصیه می کنیم با افراد با تجربه و قابل اطمینان در این باره مشورت کنید و تمامی اصول و موارد قانونی بستن یک قرارداد صحیح و بدون اشکال را طی کنید تا از بروز مشکل و خسارات احتمالی مانند کلاهبرداری ها و غیره در امان باشید.


 

جهت اطلاع از قیمت بروز امتیازها با همکاران ما در کلبینو در ارتباط باشید.


 


 


 


 

پست های پرطرفدار

آیا سوالی دارید؟

ما به شما کمک می کنیم تا شغل و پیشرفت خود را افزایش دهید.
امروز با ما تماس بگیرید
با ما تماس بگیرید