سازه های ساختمانی ICF


سازه ساختمانی ICF از چیدن کنار هم بلوک های توخالی و همچنین میلگردهایی به صورت افقی و به شکل قائم ساخته خواهند شد و در فضاهای خالی بتن ریزی داخل بلوک ها نیز انجام می پذیرد. 

از جمله مزایای این سازه می توان به سرعت نصب بالای سازه، مفید برای محیط زیست، مقاوم در مقابل بالایای طبیعی همچون باد و زلزله و صرفه جویی در مصرف انرژی اشاره کرد. 

 

سازه های ساختمانی ICF


سازه های ساختمانی LSF


سازه های ساختمانی LSF دارای نوعی سیستم ساخت و ساز است که جهت اجرا نمودن ساختمان های متوسط و کوتاه به عنوان مثال 5 طبقه به کار برده می شود و به شکل سبک و پیش ساخته می باشد. 

این سازه در کارخانه ها به تولید می رسد و پس از آن با استفاده از اتصالاتی همچون پولت و پیچ های سر مته ای در محل نصب می گردد. 

شماره دفتر کلبینو : 

021-48243

 

سازه های LSF با توجه به این که دارای اجزای خاصی می باشد، شباهت های بسیاری به ساختمان های چوبی دارد و مهم ترین اجزای این سازه می توان به عایق صوتی و حرارتی و صفحات گچی اشاره کرد. 

این سازه دارای مزایایی همچون قابل بازیافت بودن، مقاومت بالا، وزن کم و تولید در اندازه دلخواه می باشد.


سازه ساختمانی پانلی


سازه ساختمانی پانلی از دیگر انواع سازه در معماری به شمار می رود. از این سازه ها به جای ستون و تیر از سیستم نیمه پیش ساخته جهت ساختمان های بتن آرمه به کار می برند و این سازه پیش ساخته به محل اجرای ساختمان حمل می گردد. 

از جمله اصلی ترین کاربردهای سازه های ساختمانی پانلی می توان به شهرک سازی و انبوه سازی، کمپ های نظامی، ساختمان های روستایی، پایگاه های امدادی، ساختمان های اسکان اضطراری، مجتمع های رفاهی بین جاده ای و خانه های بهداشت اشاره کرد. 


سازه ساختمانی پیش تنیده


بتن فاقد خاصیت کششی است و به تنهایی نمی تواند انعطاف مورد نیاز را تامین کرده و از این رو از تقویت کننده های فولادی همچون میلگرد در بتن جهت محدود نمودن عرض ترک ها به کار می برند. 

با گذاشتن میلگرد در بتن ها موجب آن ها نمی شود و در صورتی که تاندون هایی از پیش کشیده شده اند. از جمله کاربرد سازه های ساختمانی پیش تنیده می توان به سازه های دریایی، ساخت پارکینگ، ساخت ورزشگاه، سازه های قوس دار، ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری اشاره کرد.


سازه ساختمانی فضایی یا فضا کار


از دیگر انواع سازه در معماری، سازه ساختمانی فضا کار می باشد. این سازه نوعی سیستم خرپای سه بعدی است که دهانه آن در دو سمت گسترش می یابد و اعضای آن تنها تحت تاثیر این فشار و کشش واقع شده است و از مدول های تکرار شونده و یکسان با لایه های موازی در پایین و بالا تشکیل شده است.

 شبکه سه لایه ای، شبکه دو لایه ای، سازه های گنبدی، سازه های چلیکی، سازه های باد شو و سازه های تاشو اشاره کرد.

 

پست های پرطرفدار

آیا سوالی دارید؟

ما به شما کمک می کنیم تا شغل و پیشرفت خود را افزایش دهید.
امروز با ما تماس بگیرید
با ما تماس بگیرید