قیمت آپارتمان در چیتگر

 

«دریاچه ی چیتگر» یا «دریاچه شهدای خلیج‌فارس» در شمال غرب تهران و در منطقه ۲۲ شهرداری تهران قرار دارد، این محله از شمال به شهرک شهید باقری از جنوب با شهرک واوان، از شرق با شهرک راه‌آهن و از غرب با آزادشهر مرتبط است. 

شهرت محله ی دریاچه چیتگر به دلیل نزدیک بودن آن با دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس است که میانگین ارتفاع این محله از سطح دریا 1340 متر است.

به دلیل نزدیکی  این محله به بوستان جنگلی چیتگر بسیاری از افراد آن را به نام«دریاچه  چیتگر» می‌شناسند اما نام درست آن «دریاچه ی شهدای خلیج فارس» است. 

به همین دلیل خرید خانه و آپارتمان در این منطقه دارای تقضای بالایی است. بنابراین به سبب این اهمیت قصد داریم در این متن به شما توضیحاتی را در مورد قیمت آپارتمان در چیتگر و عوامل موثر بر آن به شما ارائه دهیم.

شماره دفتر کلبینو : 

021-48243

تاریخچه محله ی چیتگر

قبل از بررسی قیمت آپارتمان در چیتگر به تاریخچه این محله می پردازیم. زمین‌ های محدوده‌ ی چیتگر و وردآورد شمالی در ابتدا به خانواده ی فیروزگر و فرمانفرمایان متعلق بوده ‌ که با ملی اعلام شدن این اراضی بعد از انقلاب بخشی از آن به سازمان زمین شهری واگذار شد.

این منطقه یکی از جدیدترین مناطق شهری تهران است که از سال 1379 به مناطق 21‌ گانه تهران ضمیمه شده است.مساحت محله ی چیتگر حدود 6200 هکتار است که آن را به وسیع ترین منطقه ی شهری تهران تبدیل کرده است.

 بافت این محله نوساز است و آپارتمان ها، مجتمع‌های تفریحی و گردشگری زیادی در این محله احداث شده است که در سال‌ های اخیر، با توسعه ی این منطقه خرید آپارتمان در آن رونق بسزایی یافته است.

 

بهترین برج دریاچه چیتگر تهران

اجاره آپارتمان در دریاچه چیتگر

منطقه 22 چیتگر تهران

پیش فروش آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

خرید امتیاز چیتگر منطقه 22

 

دسترسی محله ی دریاچه چیتگر

دسترسی به محله ی دریاچه ی چیتگر از طریق سه بزرگراه شهید خرازی، شهید همت و آزادگان است؛ همچنین شهرداری با فراهم کردن متروی چیتگر و اتوبوس تردد را برای ساکنین این محله آسان تر ساخته است.

امکانات محله ی چیتگر

خب حالا که با این محله آشنا شدیم امکاناتی که این منطقه دارا می باشد و بر قیمت آپارتمان در چیتگر تاثیر می گذارد را به شما معرفی می کنیم: 

مدرسه

شایان ذکر است که تعداد مراکز آموزشی در این محله زیاد نیست و خانواده ها برای دسترسی به مدرسه باید به شهرک‌ های مجاور مراجعه کنند. 

سوپر مارکت ها و فروشگاه ها

تعداد سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ های این محله بسیار زیاد است و به خوبی پاسخگوی نیاز اهالی محله است.

سرای محله

به تازگی سرای محله های بسیاری در این محله راه‌اندازی شده است که پاسخگوی نیازهای فرهنگی ساکنان است. 

اماکن تفریحی

 از جمله اماکن تفریحی این محله به مجتمع ورزشی پردیسان نور، بوستان جنگلی چیتگر و دریاچه ی شهدای خلیج فارس می توان اشاره کرد.

از تفریحات آبی دریاچه شهدای خلیج فارس به قایق سواری و ماهی گیری و از تفریحات غیرآبی آن نیز به دوچرخه سواری، سینمای 6 بعدی، شهربازی و پارک سافاری می توان اشاره کرد.

مراکز درمانی و بیمارستان

درمانگاه پارسیا و گلستان از مراکز درمانی مهم این محله هستند و بیمارستان ایرانیان و تریتا نیز برای ارائه ی خدمات درمانی مردم این منطقه آماده خدمت رسانی هستند.

رستوران

در این محله رستوران های متنوعی با سطح قیمت نسبتاً بالایی وجود دارد که به راحتی در دسترس شما هستند. و سبب افزایش قیمت آپارتمان در چیتگر می شود.

شماره دفتر کلبینو : 

021-48243
 

خرید آپارتمان در دریاچه ی چیتگر

از ویژگی های بارز محله ی چیتگر می توان به آب و هوای تمیز آن اشاره کرد زیرا این محله با دریاچه ی شهدای خلیج فارس، پارک جنگلی چیتگر و پارک جنگلی لتمال کن ارتباط دارد که این امر باعث شده است که این منطقه از نظر میزان آلودگی نسبت به سایر مناطق تهران وضعیت مناسب تری داشته باشد.

قرار داشتن مراکز تفریحی متعدد و بافت نوساز این محله آن را جهت سکونت برای افراد بسیاری محبوب ساخته است.

برای خرید آپارتمان در چیتگر انتخاب‌های بسیار زیادی در مقابل شما وجود دارد که به طور کلی می توان گفت قیمت آپارتمان در چیتگر در رنج های مختلف و بسیار مناسبی قرار دارد.

پس بهتر است که میزان بودجه خود را برای خرید خانه مشخص کنید تا بتوانید مطابق با آن خانه دلخواه خود را پیدا کنید.

خرید اقساطی آپارتمان در چیتگر از طریق وام بانکی

خرید اقساطی آپارتمان در چیتگر از طریق وام بانکی بدین شکل است که خریدار از بانک های مشخص شده وام لازم را دریافت می کند و بانک یکی از واحدهای مورد نظر را برای متقاضی خریداری می کند.

در همان گام اول خرید، ملک به نام خریدار سند زده می شود و متقاضی طی اقساط مشخص شده توسط بانک مبلغ مذکور را به بانک باز می گرداند.

البته باید این نکته را عنوان کنیم که خرید قسطی سبب افزایش نسبی قیمت آپارتمان در چیتگر می شود.

اگر خواستار خرید آپارتمان با ارائه وام بانکی هستید برای دریافت وام مذکور باید موارد ذکر شده در متن زیر را با خود همراه داشته باشید:

 

در صورت داشتن شغل آزاد‌ گزارش دقیق از میزان درآمد ماهیانه خود

ارائه پرینت گردش حساب بانکی در ایران

ارائه اصل و کپی شناسنامه 

ارائه فیش حقوقی معتبر 

ارائه گواهی عدم بدهی 

ارائه فرم های بانکی

ارائه شماره مالیاتی

با این روش شما می توانید با خیال راحت اقدام به خرید آپارتمان در چیتگر بکنید.

نکات لازم برای خرید آپارتمان در چیتگر

در هنگام خرید آپارتمان در چیتگر باید به مواردی توجه داشته باشید که ما در اینجا آنها را بر می شماریم:

قبل از خرید آپارتمان از وضعیت مدارکی ملک اطلاعات کاملی کسب کنید (مانند سند تعاونی، سند تک برگ و سند وکالتی) و از وضعیت نقل و انتقال آپارتمان آگاهی کاملی داشته باشید.

وکالت نامه انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها تفویض وکالت است با تفویض وکالت نیازی به اقرارنامه ندارید ولی بهتر است که به صورت دستی از طرف  مقابل اقرارنامه بخواهید.

در صورتی که آپارتمان فاقد سند است مبایعه نامه را امضا کنید و از اتحادیه برای آن کد رهگیری دریافت نمایید.

در هنگام معامله رودربایستی را کنار بگذارید، این حق شما است که تمام جزئیات متن قرارداد را مورد مطالعه قرار دهید.

در صورت وراثتی بودن مورد معامله، مطابق با گواهی انحصار وراثت، حضور تمام وراث الزامی است.

از طریق دفتر املاک از اصالت سند، کارت شناسایی فروشنده یا وکیل او اطمینان یابید.

در صورت ارائه مدارکی به مشاورین املاک، رسید آن را حتماً دریافت کنید.

ما در این مقاله سعی کرده ایم تا شما را با تاریخچه ی محله ی چیتگر، دسترسی به آن و امکانات آن، خرید آپارتمان در دریاچه ی چیتگر، قیمت آپارتمان در چیتگر، خرید اقساطی آپارتمان از طریق وام بانکی و نکات لازم برای خرید آپارتمان در چیتگر آشنا سازیم تا معامله ای مطمئن داشته باشید.

 

جهت اطلاع از قیمت بروز امتیازها با همکاران ما در کلبینو در ارتباط باشید.

 

 

پست های پرطرفدار

آیا سوالی دارید؟

ما به شما کمک می کنیم تا شغل و پیشرفت خود را افزایش دهید.
امروز با ما تماس بگیرید
با ما تماس بگیرید