پیش فروش آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

منطقه ۲۲ تهران با آن برج های بلند و زیبا، بسیاری از افراد را به خرید آپارتمان در یکی از برج ها ترغیب می کند اما با گرانی روزافزون ملک و آپارتمان باید به دنبال راهی برای ارزان تر خریدن آپارتمان بود.

احتمالا بارها با اصطلاحات پیش فروش و پیش خرید ملک و آپارتمان مواجه شده اید. امروزه با توجه به نرخ تورم و گران شدن قیمت مصالح و... آپارتمان های بسیاری پیش فروش می شوند. چنانچه قصد پیش فروش آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران یا پیش خرید یک آپارتمان را دارید، باید به خوبی با قوانین و مراحل آن آشنا شوید.

باید توجه داشته باشید که قیمت پیش فروش آپارتمان در هر منطقه تهران با مناطق دیگر متفاوت است و ممکن است کم و زیاد بشود.

در این مطلب سعی کرده ایم پیش فروش آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران را بررسی کنیم.

 

شماره دفتر کلبینو : 

021-48243
 

پیش فروش و پیش خرید یعنی چه؟

معنی این اصطلاحات با توجه به کلمات آن ها قبل از به فروش رساندن و قبل از خریداری است. 

به عبارت دیگر، به فروش رساندن آپارتمان یا هر ملکی قبل از تکمیل مراحل ساخت آن و پیش از قابل سکونت شدن آن پیش فروش و به خریدن ملک تکمیل نشده پیش خرید نام دارد.

پیش فروش آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران مزایا و معایبی دارد که قبل از اقدام به این امر باید به دقت بررسی شوند و مورد توجه قرار بگیرند.

منطقه ۲۲ تهران کجاست؟

قطب گردشگری و جدیدترین منطقه تهران، منطقه ۲۲ است که واقع در شمال غرب تهران است. این منطقه از آب و هوای خوبی برخوردار است و همین تازه ساز و خوش آب و هوا بودن و دسترسی بسیار بالای آن، افراد زیادی را به خرید خانه در این منطقه سوق می دهد. علاوه بر این ها پروژه های توریستی و تفریحی بسیاری در این منطقه در حال ساخت هستند و یا ساخته شده اند.

منطقه ۲۲ تهران از شرق به منطقه ۵، از غرب به وردآورد شمالی، از شمال به کوه های البرز و از جنوب به آزادراه تهران-کرج محدود است.

این منطقه بسیار وسیع است و محله چیتگر و شهرک های راه آهن،‌ پیکان شهر،‌شهید باقری، امید دژبان، چشمه، شریف، صدرا و... را در خود جای داده است. 

 

جهت اطلاع از قیمت بروز امتیازها با همکاران ما در کلبینو در ارتباط باشید.

شماره دفتر کلبینو : 

021-48243

پیش فروش آپارتمان در منطقه ۲۲

بیش تر برج های منطقه ۲۲ به صورت تعاونی ساخته می شوند و به اعضا تحویل داده خواهند شد؛ با این حال پروژه های شخصی ساز نیز در ای منطقه بسیار است.

لازم است بدانید که در منطقه ۲۲ و حوالی دریاچه چیتگر، پیش فروش آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران به ۳ صورت امکان پذیر است. این ۳ نحوه پیش فروش آپارتمان عبارتند از:

خرید سهام برج؛

 این نحوه پیش فروش و پیش خرید آپارتمان مناسب کسانی است که بودجه و سرمایه زیادی ندارند و با این حال می خواهند با همان مقدار کم سرمایه خود در ارزش افزوده پروژه در حال ساخت سهیم باشند.

در این نوع پیش فروش، پروژه به صورت متری یا سهام به واگذاری می رسد به این دلیل که تعداد اعضای پروژه زیاد است و امکان جای دادن همه اعضا در پروژه امکان پذیر نیست؛ بنابراین با فروش سهام یا متری برج ها، هر عضو با توجه به سرمایه و سیاست های پروژه اقدام به خرید چند متر از آپارتمان می نماید. 

خریداران سهام در این پروژه ها سه راه پیش رو دارند، یا تا آخر پروژه موفق می شوند سهام خود را به حد نصاب برسانند و صاحب یک واحد آپارتمان شوند یا موفق به خرید سهام بیشتر نشوند و سهام خود را به قیمت روز بفروشند یا با اعضای دیگر پروژه که موفق به خرید سهام بیشتر نشده اند، ‌شریک شوند و یک واحد را بخرند؛ مثلا سه عضو شریک شوند و سهم هر یک با توجه به میزان سهام تعیین شود.

 

خرید امتیاز برج؛

در این نوع پیش فروش آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران، حق عضویت یا امتیاز شخصی که عضو یک پروژه تعاونی ساز است به فروش می رسد و شخص خریدار جایگزین آن عضو خواهد شد.

امتیاز این پروژه ها بدین صورت است که متراژ‌و پلان جانمایی آپارتمان تعیین شده است اما طبقه آپارتمان مشخص نیست و با توجه به خوش حساب بودن اعضا و پرداخت به موقع اقساط تعیین می گردد.

لازم به ذکر است که تعاونی مسکن ها از اعضای پروژه سود دریافت نخواهند کرد و به همین علت قیمت ساخت پروژه علی الحساب است و هم چنین به دلیل آنکه تعاونی ها معمولا برای کارکنان و خدمه خود آپارتمان می سازند، راجع به زمان تحویل آن ها به خریداران تعهد نمی دهند.


 

خریداری برج های شخصی ساز؛

گاهی نیز برج ها و پروژه های منطقه ۲۲ تهران توسط سرمایه گذاران و شرکت های خصوصی و با کیفیت بهتری در مقایسه با تعاونی ها ساخته و پیش فروش می شوند.

سرمایه گذاری در این نوع پروژه ها ریسک کم تر و اطمینان خاطر بیشتری برای خریدار دارد؛ زیرا علاوه بر استفاده متریال با کیفیت تر در ساخت پروژه،‌ طراحی این نوع ساختمان ها نیز زیباتر و لوکس تر است و نکته مهم دیگر این است که طبقه واحد مورد نظر و خریداری شده نیز در هنگام پیش فروش مشخص است. اما باید توجه داشت که قیمت این نوع ساختمان های شخصی ساز بالاتر از ساختمان های تعاونی ساز است.

با پیش خرید آپارتمان های شخصی ساز، شما آپارتمان را به صورت تکمیل شده با کابینت ها، کمد دیواری ها و دیگر ملزومات یک خانه و بدون افزایش قیمت تحویل می گیرید.

علاوه بر این ها، زمان اتمام پروژه و تحویل آپارتمان به خریدار اعلام می شود و در صورت دیرکرد، سازنده متعهد به پرداخت جریمه قید شده در قرارداد است. سازنده شخصی مبلغی از ارزش افزوده آپارتمان، تقریبا ۵ تا ۱۰ درصد را بابت سند تک برگ آپارتمان نزد خود نگه می دارد.

سخن آخر

منطقه ۲۲ تهران جزو مناطقی است که امروزه نام آن را زیاد می شنویم؛ زیرا به قطب گردشگری تهران تبدیل شده است و طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

در این مطلب به بررسی موقعیت جغرافیایی منطقه ۲۲ تهران، وضعیت ساخت و ساز در آن و در آخر انواع پیش فروش آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران پرداختیم.

متقاضیان پیش خرید آپارتمان در این منطقه می توانند به سه روش خریدن سهام پروژه، خریدن امتیاز پروژه و خرید از سازنده شخصی اقدام به پیش خرید آپارتمان کنند و صاحب ملک شوند.

 

 

پست های پرطرفدار

آیا سوالی دارید؟

ما به شما کمک می کنیم تا شغل و پیشرفت خود را افزایش دهید.
امروز با ما تماس بگیرید
با ما تماس بگیرید