چگونه با خرید ملک در ترکیه اقامت بگیریم؟

 

از آن جایی که یکی از معتبرترین پاسپورت ‌های دنیا پاسپورت ترکیه است، تعداد زیادی از ایرانیان به دنبال اخذ این پاسپورت هستند. چرا که هر شخص دارنده پاسپورت ترکیه ای می‌تواند بدون نیاز به ویزا به 110 کشور مختلف جهان سفر کند. 

ضمن اینکه سریع ترین روش برای اخذ ویزای ترکیه، خرید ملک در ترکیه است و با این روش در کمتر از 1 ماه پاسپورت شما و همه افراد خانواده اتان تایید می شود و بدون نیاز به اقامت در ترکیه اقامت و شهروندی ترکیه را می گیرید و امکان تجارت آزاد و اخذ حساب بانکی معتبر در ترکیه برای شما فراهم می شود.

مقاله های زیر را مطالعه کنید :

تفاوت بین عرصه و اعیان در آپارتمان چیست؟

شناسنامه فنی ساختمان چیست؟

خیار تدلیس چیست؟


قابل توجه آن که بر اساس آخرین آمار در خود مرکز ترکیه یا همان شهر استانبول شما و خانواده اتان به راحتی می توانید با 250هزار دلار صاحب یک اپارتمان 71 متری دو خوابه شوید و به راحتی یک سرمایه گذاری مطمئن با ارزشی پایدار و روبه رشد شوید و از مزایای شهروندی ترکیه که در بالا ذکر شد، بهره ببرید.
در مرحله بعدی می پردازیم به مدارکی که برای خرید ملک در ترکیه باید فراهم کنید. 

این مدارک عبارتند از : مدارک شناسایی و پاسپورت  و ترجمه پاسپورت در صورت نیاز، گرفتن کد مالیاتی محلی، اطلاعات حساب بانکی در یکی از بانک‌های ترکیه با توجه به کد مالیاتی، مدارک محل سکونت خود در کشور خودتان مثل قبض برق و آب، دو قطعه عکس ۴*۳، گواهی ارزش گذاری ملک صادره از شهرداری مربوطه، بیمه زلزله اجباری ، سند مالکیت خانه یا رسیدهای پرداختی از حساب خریدار و رسیدهای دریافتی از حساب فروشنده که این رسیدها  جهت اثبات  پرداخت کامل بهای ملک خریداری شده است و از حساب خریدار ایرانی به حساب فروشنده ترکیه ای انتقال یافته است.


البته در این بین اگر از همان ابتدا این کار را با همکاری و راهنمایی مشاورین املاک زبده ای که در این حیطه سال ها است فعالیت می کنند و تجربه دارند، انجام دهید کارها سریعتر و با اطمینان خاطر بیشتری انجام می شوند. 

توصیه ما به شما این است که مشاورین املاکی را انتخاب کنید که از طریق هموطنان قبلی ما که این کار را به درستی و با موفقیت به انتها رسانده اند ، معرفی می شوند.


قوانین خرید ملک در ترکیه و مراحل آن
   

بر اساس قوانین خرید مسکن در ترکیه افراد کشورهای خارجی به غیر از کشورهایی که اجازه خرید و فروش ندارند، می‌توانند اقدام به خرید ملک در ترکیه کنند. خوشبختانه ایران جزو کشورهای منع شده از خرید و فروش نیست.
در صورتی که شما تصمیم به ساخت و ساز آپارتمان در ترکیه جهت سرمایه گذاری ارزی و دلاری داشته باشید، باید حداکثر ظرف 2 سال پروژه ساخت و ساز خود را شروع کنید.


خوشبختانه شما نیز می‌توانید به عنوان اتباع خارجی برای خرید ملک در ترکیه، از موسسات مالی یا بانک‌ها درخواست خرید اعتباری کنید. در صورتی که با خرید ملک موجب نقض قوانین جمهوری ترکیه شده باشید یا ملک خریداری شده توسط مراجع و ارگان‌های مربوطه تایید نشود، خرید ملک شما باطل می‌شود.

 

شماره دفتر کلبینو : 

021-48243


در صورتی که در حال ساخت و ساز در ترکیه هستید، اگر اتمام پروژه خود و یا ساخت ملک را در زمان مشخص شده به وزارت خانه اعلام نکنید، سرمایه‌گذاری شما باطل می‌شود.


در صورتی که نتوانید پایان کار را بر اساس برنامه‌های تایید شده قبلی به وزارت خانه اعلام کنید نیز مجوز شما باطل می‌شود.


در مرحله بعد می توانید طی سفری به ترکیه، از املاک مختلف آن کشور بازدید و ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید. البته برخی افراد سعی می‌کنند از طریق اینترنتی و سایت های مختلف اقدام به خرید کنند که به دلیل سرمایه‌گذاری بودن این خرید، بهترین اقدام، بازدید حضوری است.

پس از انتخاب خانه مورد نظر، ملک توسط کارشناس شهرداری قیمت‌گذاری می شود که این قیمت به عنوان قیمت نهایی در سند ملکی شما ثبت خواهد گردید.


در مرحله بعد شما با دقت کامل قراردادی که شامل شرایط کلی تحویل ملک یا خانه، تاریخ ثبت سند و امکانات است را با فروشنده امضا خواهید کرد و پس از توافقات لازم، مبلغ پیش‌پرداخت را واریز می نمایید. مبلغ باقیمانده نیز، در هنگام انتقال سند واریز می گردد. در مرحله بعد، حداکثر تا هفت روز سند ملک خریداری شده را تحویل خواهید گرفت.


سرانجام پس از خرید ملک در ترکیه، می‌توانید برای دریافت اقامت یک ساله قابل تمدید به اداره مهاجرت مراجعه کنید و در حالتی که ارزش سرمایه‌گذاری املاک شما بیشتر از 250.000 دلار باشد، پس از دریافت اقامت می‌توانید برای اخذ پاسپورت ترکیه نیز اقدام نمایید.


مزایا و معایب خرید ملک در ترکیه


در بازار خرید و فروش مسکن در ترکیه هم مانند هر بازار داغ دیگری، امکان کلاهبرداری وجود دارد. بنابراین بهتر است بسیار مراقب باشید و به بنگاه های معتبری مراجعه کنید که کار اصلی‌شان فروش ملک در ترکیه است. چون در بیشتر موارد بقیه بنگاه ها صرفاً واسطه‌ هستند و فقط باعث تحمیل هزینه‌های اضافه بر شما می‌شوند.


لازم است بدانید که قیمت خرید ملک در ترکیه نسبت به کشورهای حوزه خلیج فارس مانند امارات و دبی بسیار مناسب تر است. 

بنابراین شما به تناسب سرمایه خود، می‌توانید در ترکیه ملک خوبی را خریداری کنید و صد البته بازده سرمایه‌گذاری ملک در ترکیه با توجه به کثرت متقاضیان آن امری بسیار عاقلانه است و همان طور که در بالا ذکر شد با خرید آپارتمان در ترکیه که ارزش آن بالای 250 هزار دلار باشد، در کمتر از شش ماه، می توانید برای خود و اعضای خانواده‌تان پاسپورت و شهروندی کامل ترکیه را دریافت کنید.

شماره دفتر کلبینو : 

021-48243

 
لازم به یاد آوری است که هزینه‌های زندگی در ترکیه هم نسبتاً ارزان و مقرون به صرفه است و مضاف بر آن شما می‌توانید علاوه بر بهره‌ مندی از مزایای ملکی در ترکیه مثل اقامت یا شهروندی، خانه خود را هم اجاره بدهید و از این طریق درآمد خوبی هم کسب کنید.


در پایان متذکر می شویم که این مزایا به فرزندان بالای 18 سال شما تعلق نمی‌گیرد و افراد بالای سن قانونی باید به صورت مستقل اقدام کنند. البته درصورتی که ملک شما ارزشی بالای 250.000 دلار داشته باشد ، آن ها نیز می‌توانند اقامت یک ساله دریافت کند.

 

 

آیا سوالی دارید؟

ما به شما کمک می کنیم تا شغل و پیشرفت خود را افزایش دهید.
امروز با ما تماس بگیرید
با ما تماس بگیرید